Bytomianie zwiedzą podziemny tunel.

 
Mroczne i zagadkowe podziemia to miejsca, które bytomianie mogą oglądać dzięki realizowanemu przez Biuro Promocji Bytomia wraz z Maciejem Bartkowem projektowi „Tajemniczy Bytom”. W sobotę, 30 kwietnia o 10.00 miłośnicy tajemnic naszego miasta będą mogli zwiedzić podziemny tunel łączący IV LO z komisariatem Policji przy ul. Rostka...


W maju 2015 roku, na pierwsze zwiedzanie obiektu przybyło ponad trzysta osób. Była to jedna z tych wycieczek, które rozpalają wyobraźnię nie tylko pasjonatów bytomskiej historii. W bardzo dobrze zachowanych podziemnych pomieszczeniach można do dzisiaj zobaczyć oryginalne drzwi oraz oznaczenia, a nawet prowizoryczną, zachowaną latrynę z dawnych lat. Z powodu olbrzymiego zainteresowania podziemiami, także i w tym roku zdecydowano się na zorganizowanie wycieczki w to pasjonujące miejsce.  Po tunelu oprowadzą nas Maciej Bartków i Waldemar Gawron, którzy w trakcie wycieczki opowiedzą również o zabawnych chwilach, jakie wydarzyły się przy tworzeniu przez nich filmu pt. „Tunel”. 

Zapisy na wycieczkę, które potrwają do 27 kwietnia, prowadzi Biuro Promocji Bytomia /Rynek 7/ pod numerem tel. 386 36 69. Wstęp wolny. Prosimy uczestników wycieczki o zabranie latarek.

„Tajemniczy Bytom” to projekt realizowany wspólnie przez Biuro Promocji Bytomia i bytomskiego pasjonata historii Macieja Bartkowa. Jego celem jest nie tylko zaznajomienie mieszkańców naszego miasta z tajemniczą historią Bytomia, ale przede wszystkim odkrywanie niezwykłych miejsc, takich jak: schrony przeciwlotnicze pod Placem Akademickim, podziemia bytomskiej pływalni krytej oraz podziemny tunel usytuowany pomiędzy dwoma charakterystycznymi budynkami – willą Rittera i willą Danielsena przy ul. Wrocławskiej.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz