Pogromca mitów historii w Bytomiu...

 
Tak można powiedzieć o kolejnym gościu, który odwiedzi nasze miasto w ramach cyklu „Tajemniczy Bytom”. Mowa o Bartoszu Rdułtowskim – eksploratorze, poszukiwaczu tajemnic i pasjonacie historii, z którym będzie można porozmawiać o zagadkach II wojny światowej już 16 czerwca w Biurze Promocji Bytomia...

Bytom, miasto kryjące w sobie niejedną tajemnicę budzi zainteresowanie nie tylko swoich mieszkańców. Coraz częściej nasze miasto odwiedzane jest przez osoby od lat zajmujące się eksploracją, poszukiwaniami, odkłamywaniem historii. Takim właśnie człowiekiem jest kolejny gość, który na zaproszenie projektu „Tajemniczy Bytom” spotka się z mieszkańcami Bytomia i opowie o swojej pasji.

Bartosz Rdułtowski jest redaktorem naczelnym portalu „Pogromcy Mitów Historii” oraz właścicielem wydawnictwa Technol - lidera wśród polskich wydawnictw książkowych zajmujących się wojennymi zagadkami, ukrytymi skarbami i innymi tajemnicami historii. Rdułtowski jest również twórcą m.in. takich serii wydawniczych, jak: „Militarne sekrety”, „Zapomniana historia”, „Nieznana historia”. Od ponad dwudziestu lat tropi i wyjaśnia zagadki historii, zwłaszcza te dotyczące tajnych projektów i operacji wojskowych. Jego ulubionymi tematami są zagadka projektu „Riese” oraz tajemnice niemieckiej Wunderwaffe. Jest autorem kilkudziesięciu książek oraz licznych artykułów. Do jego najgłośniejszych publikacji należą: Syndrom V-7 (2003), dwie trylogie: Podziemne tajemnice Gór Sowich (2007–2011) oraz Ostatni sekret Wunderwaffe (2007–2011), a także Tajne operacje. PRL i UFO (2013) – książka ukazująca nieznane kulisy największej polskiej mistyfikacji związanej z UFO, czyli zdarzenia w Emilcinie. Jest także współautorem scenariusza do filmu Tajemnica „Riese”.

Bartosz Rdułtowski opowie o swoich planach wydawniczych, pracach nad nowymi książkami, a także o dokonanym przez niego niedawno odkryciu wcześniej nieznanych listów Stanisława Lema. Na spotkanie zapraszamy 16 czerwca do Biura Promocji Bytomia, Rynek 7. Początek o 17.00.

Projekt „Tajemniczy Bytom” wspólnie jest organizowany przez Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami oraz Macieja Bartkowa, który poprowadzi czwartkowe spotkanie.
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz