Kolejna tajemnica Bytomia...

Kolejne miejsce, które odwiedzą miłośnicy historii Bytomia z pewnością wywoła dreszczyk emocji. Tym razem wejdziemy do... dawnej kostnicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Start 29 października o godz. 18.00...


Bytomianie w ramach wycieczek organizowanych przez Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami wraz z Maciejem Bartkowem z cyklu „Tajemniczy Bytom” zwiedzili już schrony, podziemia zabytkowych gmachów, budynków oraz tunel łączący IV Liceum Ogólnokształcące z komisariatem Policji przy ul. Rostka. Kolejnym celem zwiedzających będzie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu. Budynki szpitala to miejsce, gdzie czas zatrzymał się kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu. To tajemnice nierozerwalnie związane z tym wspaniałym miejscem o ponad stuletniej historii, a jednym z nich jest stara, stojąca na uboczu szpitala, nieużywana od lat kostnica.

Legenda głosi, iż miała ona być połączona podziemnym tunelem z oddalonym o kilkaset metrów Domem Pogrzebowym. Ona to właśnie będzie celem kolejnej wycieczki organizowanej w ramach projektu „Tajemniczy Bytom”. Czy w jej wnętrzu faktycznie odnajdziemy tunel prowadzący poza mury szpitala?

Zapisy na wycieczkę prowadzi Biuro Promocji Bytomia pod nr tel.: 32 386 36 69 lub mailowo: promo@um.bytom.pl

Na wycieczkę prosimy zabrać latarki. Zbiórka o godz. 18.00 na Placu Rodła przed Izbą Przyjęć szpitala.

 http://www.bytom.pl/kolejna-tajemnica-bytomia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz