Wysłuchali kazania księdza Jerzego Popiełuszki

 
W 32. rocznicę wizyty księdza Jerzego Popiełuszki w Bytomiu odbyło się niezwykłe spotkanie połączone z projekcją filmu. Liczni zgromadzeni uczestnicy mogli wysłuchać całego kazania z 1984 roku, które wygłosił ksiądz Popiełuszko w naszym mieście...

Odprawiona 8 października 1984 roku msza święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego była jedną z ostatnich w życiu księdza Jerzego Popiełuszki. W jej trakcie wygłosił kazanie, którego ważnym akcentem było pojęcie wolności, jej szanowanie i walka o nią oraz inne podstawowe wartości chrześcijańskie takie jak miłość, dobro, sprawiedliwość, braterstwo, dążenie do prawdy oraz męstwo.

Właśnie to kazanie stanowi kanwę filmu „Ostatnia Msza” zrealizowanego w ramach projektu „Tajemniczy Bytom” przez Macieja Bartkowa, który można było obejrzeć 8 października w Bytomiu.

W spotkaniu wziął udział Damian Bartyla – prezydent Bytomia oraz Krzysztof Przybylski - współorganizator spotkania z księdzem Jerzym Popiełuszko w Bytomiu w 1984 - obecnie Sekretarz Miasta Bytomia.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz