Śladami Tajemnicy...

 
Tajemniczy tunel znajdujący się w Bytomiu przy ulicy Wrocławskiej będzie kolejnym, po tym łączącym IV LO z Komisariatem Policji na ul. Rostka, podziemnym obiektem, na eksplorację którego zaprosi we wrześniu ekipa projektu „Tajemniczy Bytom” wraz z Biurem Promocji Miasta...


Usytuowany pomiędzy dwoma charakterystycznymi budynkami – willą Rittera i willą Danielsena – tunel to dość długi ciąg korytarzy, do których wejścia usytuowane są w trzech miejscach. W czasie wycieczki poznamy także w zarysach historię obydwu znajdujących się w pobliżu budowli, które w przeszłości związane były z wieloma znanymi i ważnymi dla naszego miasta osobami. Dość powiedzieć, że w jednym z nich mieszkał Simon Macha, kupiec branży przemysłowej, ale przede wszystkim kolekcjoner i współzałożyciel dzisiejszego Muzeum Górnośląskiego. Co ciekawe, po dziś dzień w zbiorach tego Muzeum znajdują się przedmioty opatrzone znakiem własnościowym Simona Machy – górniczymi młotkami.

Wyprawa zaplanowana została na sobotę, 26 września br., na godzinę 12.00. Zapisy prowadzone będą w Biurze Promocji Miasta (Rynek 7). Ilość miejsc ograniczona. Natomiast wszystkie osoby, którym nie uda się obejrzeć podziemi na żywo, będą mogły zapoznać się z nimi w najnowszym filmie projektu „Tajemniczy Bytom” pt.: „Ratujcie Syna Wdowy”, który w tym samym dniu będzie miał swoją internetową premierę.


Zapowiedź filmu "Ratujcie Syna Wdowy"  TUTAJ
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz