Sekrety miasta...

 
Podziemia Bytomia kryją niejedną zagadkę i tajemnicę. Miłośników sekretów naszego miasta nie brakuje, co udowodnili dzisiaj /30 kwietnia/ bytomianie, których prawie 200 wzięło udział w zwiedzaniu podziemnego tunelu łączące IV LO z komisariatem Policji przy ul. Rostka...
 
W maju 2015 roku, na pierwsze zwiedzanie obiektu przybyło ponad trzysta osób. Była to jedna z tych wycieczek, które rozpalają wyobraźnię nie tylko pasjonatów bytomskiej historii. Już wówczas wielu mieszkańców naszego miasta pytało, czy obiekt będzie można zwiedzać ponownie. Wychodząc naprzeciw miłośnikom zagadek naszego miasta Biuro Promocji Bytomia oraz Maciej Bartków ponownie zorganizowali wycieczkę śladami tajemnic Bytomia. Jej uczestnicy mogli nie tylko zobaczyć podziemne przejście, ale również w bardzo dobrze zachowanym stanie podziemne pomieszczenia, oryginalne drzwi oraz oznaczenia, a nawet prowizoryczną latrynę z dawnych lat.

„Tajemniczy Bytom” to projekt realizowany wspólnie przez Biuro Promocji Bytomia i bytomskiego pasjonata historii Macieja Bartkowa. Jego celem jest nie tylko zaznajomienie mieszkańców naszego miasta z tajemniczą historią Bytomia, ale przede wszystkim odkrywanie niezwykłych miejsc, takich jak: schrony przeciwlotnicze pod Placem Akademickim, podziemia bytomskiej pływalni krytej oraz podziemny tunel usytuowany pomiędzy dwoma charakterystycznymi budynkami – willą Rittera i willą Danielsena przy ul. Wrocławskiej.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz