Zwiedzamy podziemia

 
Tajemniczy tunel znajdujący się w Bytomiu przy ulicy Wrocławskiej będzie kolejnym, po tym łączącym IV LO z Komisariatem Policji na ul. Rostka, podziemnym obiektem, na eksplorację którego /18 czerwca/ zaprasza ekipa projektu „Tajemniczy Bytom” wraz z Biurem Promocji Bytomia...


Umiejscowiony pomiędzy dwoma charakterystycznymi budynkami – willą Rittera i willą Danielsena – tunel to dość długi ciąg korytarzy, do których wejścia usytuowane są w trzech miejscach. W czasie wycieczki poznamy także w zarysach historię obydwu znajdujących się w pobliżu budowli, które w przeszłości związane były z wieloma znanymi i ważnymi dla naszego miasta osobami. Dość powiedzieć, że w jednym z nich mieszkał Simon Macha, kupiec branży przemysłowej, ale przede wszystkim kolekcjoner i współzałożyciel dzisiejszego Muzeum Górnośląskiego. Co ciekawe, po dziś dzień w zbiorach tego Muzeum znajdują się przedmioty opatrzone znakiem własnościowym Simona Machy – górniczymi młotkami.

 

Wyprawa zaplanowana została na sobotę, 18 czerwca br., na godzinę 10.00.

Zapisy prowadzone będą do godziny 15.00, 17 czerwca w Biurze Promocji Bytomia (Rynek 7), lub pod numerem telefonu 32 386 36 69.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz